You are currently viewing Ślub cywilny – w USC czy w plenerze?

Ślub cywilny – w USC czy w plenerze?

Gdzie zorganizować ślub cywilny? Lepszym wyborem będzie Urząd Stanu Cywilnego, czy jednak postawić na ślub w plenerze? Sprawdzamy oba rozwiązania!

Ślub cywilny w USC

Większości z nas wydaje się, że organizacja ślubu cywilnego w Urzędzie Stanu Cywilnego oznacza mniej formalności. Jednak jest to błędne stwierdzenie, ponieważ również musimy się tutaj zgłosić, by złożyć odpowiedni wniosek i dopełnić formalności. Oczywiście znikają z nas wszystkie zadania związane z dekoracją danego miejsca, jak również jego odpowiednią aranżacją. Sala ślubów w Urzędzie Stanu Cywilnego została tak zaaranżowana, aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagającym osobom. Dlatego, gdy postawimy na ślub tutaj, to zyskujemy pewność, że się nie rozczarujemy, jeśli zależy nam na standardowym rozwiązaniu.

Ślub cywilny w plenerze

Ślub cywilny w plenerze to szansa na swoją własną ceremonię, jak również na celebrację miłości w miejscu, które jest bliskie naszemu sercu. Może to być ślub w parku, ślub w ogrodzie botanicznym, czy nawet na plaży. Możliwości mamy wiele, a jeśli dopełnimy wszystkich formalności, to możemy być pewni, że urzędnik stawi się w wyznaczonym miejscu w dniu naszego ślubu. Oczywiście będzie to nas trochę więcej kosztowało, ale czy w takich chwilach warto myśleć o pieniądzach?

Piękny ślub w plenerze w Warszawie i okolicach niesie też ze sobą pewne ryzyko, ponieważ musimy pamiętać o zmieniającej się aurze w naszym kraju, jak również o tym, że będziemy musieli przejąć na siebie wszystkie zadania organizacyjne. Jednak przemyślana uroczystość może skończyć się sukcesem, zwłaszcza jeśli dopilnujemy, żeby żadne warunki atmosferyczne nie popsuły nam planu. Równie dobrze może zdecydować się na ceremonię pod zadaszeniem, a takich godnych uwagi miejsc nie zabraknie.

Na co w takim razie się zdecydować? Lepiej wziąć ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego, czy w plenerze? Widać, że zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoje mocne i słabe strony. Dlatego polecamy je wszystkie przeanalizować, a wtedy podjęcie ostatecznej decyzji już nie będzie stanowiło takiego wyzwania.