You are currently viewing Sesja lookbook co to jest

Sesja lookbook co to jest

Pojęcie sesji lookbook pojawia się bardzo często, a mimo to wielu z nas nadal nie wie, o czym dokładnie mowa. Ty również masz wątpliwości? Nasz teks pomoże Ci je rozwiać, więc zachęcamy do zapoznania się z jego treścią!

Sesja lookbook – o czym dokładnie mowa?

Wielu z nas nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że z fotografią lookbook spotykamy się na co dzień. Robiąc zakupy online, przeglądając katalogi z ubraniami, czy nawet social media przeglądamy różnego rodzaju zdjęcia lookbookowe. O czym zatem dokładnie mowa? Czym jest sesja lookbook? To tak naprawdę podstawa każdej kampanii odzieżowej. Sesje lookbookowe mają za zadanie przedstawić kolekcję ubrań konkretnej marki w jak najatrakcyjniejszy sposób. Na pewno duża w tym zasługa profesjonalnych modeli i modelek, ale nie tylko, ponieważ równie ważne jest to, jak dane zdjęcia będą wykonywane.

Jak robione są zdjęcia lookbook?

Fotografia produktowa, czy zdjęcia typu packshot, które idealnie sprawdzają się w reklamie, zawsze muszą być wykonywane na neutralnym tle. Zbyt kolorowe lub wzorzyste tło może rozpraszać uwagę od tego, co najważniejsze, a więc od prezentowanego produktu, a tego nikt z nas by nie chciał. Dlatego tak ważne jest, gdy ma miejsce sesja fashion by stawiać na białe, szare lub nawet beżowe tło. Oczywiście nic nie stoi też na przeszkodzie, by zdjęcia realizować w ciekawych wnętrzach, w plenerze lub wykorzystać inne kolory tła. Ważne, by zawsze zachować spójność w pokazaniu odzieży i skupić się właśnie na nich.

Aby zdjęcia były naprawdę ciekawe, konieczne jest wprowadzenie trochę dynamiki do ujęć. Zdjęcia w lekkim obrocie, podczas stawiania kroków, czy nawet siadania wprowadzają więcej życia do zdjęć i przyciągają wzrok, a więc realnie wpływają na zainteresowanie potencjalnego klienta.

Istotne znaczenie ma również sam wybór oświetlenia, ponieważ to właśnie ono pozwala najkorzystniej ukazać wszystkie produkty. Z tym zadaniem żaden profesjonalny fotograf nie ma trudności, więc jeśli wybór pada właśnie na jego usługi, to można być pewnym, że wszystko się uda.