You are currently viewing Na co zwrócić uwagę wybierając salę weselną?

Na co zwrócić uwagę wybierając salę weselną?

Od tego, jaką salę weselną wybierzemy, zależy sukces przyjęcia weselnego. W takim razie lepiej poświęcić na ten etap trochę więcej czasu i przy okazji zwrócić uwagę na kilka aspektów. Jakich dokładnie? Podpowiadamy!

Lokalizacja sali weselnej

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to, gdzie zlokalizowane są sale, które bierzemy pod uwagę. Na pewno lepszym wyborem będą miejsca, które zapewniają wygodny dojazd z kościoła lub urzędu stanu cywilnego, ponieważ w ten sposób również goście nie będą mieli trudności z dotarciem na miejsce.

Nie zapominamy także o samej odległości od miejsca ceremonii. Im bliżej dana sala będzie zlokalizowana, tym szybciej uda się do niej dotrzeć i będzie można rozpocząć luźniejszą część danego wydarzenia.

Wielkość sali i jej wystrój

Kolejnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, jest wielkość sali, jak i jej wystrój. Na pewno powinna to być sala, która odpowiada nam pod względem stylistyki, ustawienia stołów, czy dominujących kolorów.

Jednak nie zapominajmy, że ważne jest również to, by dana sala była dysponowała odpowiednią ilością miejsca dla naszych gości. Odpowiednia sala to taka, która nie jest za duża, ani za mała, ponieważ za duże sale dają wrażenie pustych, a za małe sprawiają, że goście mają utrudnioną zabawę.

Dobrą listę miejsc na wesele na Podlasiu znajdziecie tutaj: sale weselne Białystok

Nagłośnienie i oświetlenie

Wybierając odpowiednią salę, musimy również zwrócić uwagę na takie elementy jak nagłośnienie, czy oświetlenie. Dobre nagłośnienie to klucz do udanej zabawy z zespołem lub DJ, a oświetlenie to pewność, że fotograf oraz kamerzysta zapewnią nam fantastyczną pamiątkę z dnia ślubu.

Koszt wynajmy sali weselnej

Jeśli mamy określony budżet weselny i wiemy, ile dokładnie środków możemy przeznaczyć na wynajem sali, to lepiej brać też pod uwagę koszty. Z określeniem tego nie będzie żadnych trudności, ponieważ wystarczy podać menedżerowi ilość osób, jaką planujemy zaprosić, a będzie w stanie nam oszacować koszt wynajmy sali weselnej. Dzięki temu z pewnością unikniemy rozczarowania, czy nadwyżki kosztów.